Jesteś tutaj: grzeskibudownictwo.pl > Pokój dziecięcy > Bezpieczny pokój
Post_icon

Bezpieczny pokój

Nawet w pokoju dla dziecka mogą znajdować się elementy niebezpieczne dla niego, głównie kontakty. Bezpieczny pokój Im mniejsze dziecko, tym bardziej trzeba zadbać o zabezpieczenie. Do kontaktów najlepiej używać nakładek, które nie pozwalają maluchowi wkładać tam palców, często przyjmują one kształt grzybków, zwierzątek, gwiazdek, co urozmaica pokój. Niektóre z takich nakładek służą również jako małe lampki.
Dodatkowo trzeba zabezpieczyć dojście dziecka do parapetu. Bezpieczny pokój  Z tego powodu lepiej nie stawiać pod nim półek, które mogłyby posłużyć maluchowi za drabinkę. Lepszy będzie kącik zabaw pod oknem, pluszami, domek dla lalek, samochodziki, ale nie przedmioty prowokujące do wspinaczki. Dzięki temu dziecko nie będzie chciało zaglądać do okna.
Jednocześnie jeżeli dziecko posiada wysokie łóżko najlepiej rozłożyć tuż obok niego miękki dywan. Nie każdea dziecko śpi niespokojnie, choć wielu to się zdarza. Bezpieczny pokój Jeśli spadnie przypadkiem, lepiej żeby spadło na miękki materiał.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.